KGM91ACG3U102MX
KYOCERA AVX
型号:
KGM91ACG3U102MX
描述:
CAP CER SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.360" L x 0.400" W (9.14mm x 10.20mm)
Series -
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Package / Case 3640 (9110 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF