KGQ15ACG1H1R3BT
KYOCERA AVX
型号:
KGQ15ACG1H1R3BT
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series U
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1.3 pF