KGQ15ACG2A6R2BT
KYOCERA AVX
型号:
KGQ15ACG2A6R2BT
描述:
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Series U
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 6.2 pF