KGQ21HCG2A200GT
KYOCERA AVX
型号:
KGQ21HCG2A200GT
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 20PF 100V NP0 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series U
Thickness (Max) 0.045" (1.15mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 20 pF