KGQ32DCG2A181FT
KYOCERA AVX
型号:
KGQ32DCG2A181FT
描述:
CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Series U
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 180 pF