首页 / 陶瓷电容器 / KHC500E226M76N0T00
minImg
KHC500E226M76N0T00
Chemi-Con
型号:
KHC500E226M76N0T00
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP CER 22UF 50V Y5U 3025
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Y5U (E)
Size / Dimension 0.295" L x 0.248" W (7.50mm x 6.30mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series THC
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Package / Case 3025 (7563 Metric)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 22 µF