KLKR.500T
Littelfuse Inc.
型号:
KLKR.500T
描述:
FUSE CRTRDGE 500MA 600VAC/300VDC
用户指南
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 500mA
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA AC, 20kA DC
Size / Dimension 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Mounting Type Requires Holder
Product Status Active
Series POWR-GARD® KLKR
Voltage Rating - DC 300 VDC
Package / Case 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Voltage Rating - AC 600 VAC