首页 / 微处理器 / KMPC862TCZQ80B
minImg
KMPC862TCZQ80B
NXP USA Inc.
型号:
KMPC862TCZQ80B
封装:
357-PBGA (25x25)
描述:
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA
Core Processor MPC8xx
Operating Temperature -40°C ~ 115°C (TA)
Speed 80MHz
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 357-PBGA (25x25)
Series MPC8xx
Package / Case 357-BBGA
Additional Interfaces HDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Ethernet 10Mbps (4), 10/100Mbps (1)
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers DRAM
Voltage - I/O 3.3V