KMPC875ZT133
NXP USA Inc.
型号:
KMPC875ZT133
封装:
256-PBGA (23x23)
描述:
IC MPU MPC8XX 133MHZ 256BGA
Core Processor MPC8xx
Operating Temperature 0°C ~ 95°C (TA)
Speed 133MHz
Security Features Cryptography
USB USB 2.0 (1)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 256-PBGA (23x23)
Series MPC8xx
Package / Case 256-BBGA
Additional Interfaces HDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Ethernet 10Mbps (1), 10/100Mbps (2)
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers DRAM
Voltage - I/O 3.3V