KNP200JR-73-51R
YAGEO
型号:
KNP200JR-73-51R
描述:
RES 51 OHM 5% 2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 51 Ohms
Series KNP
Power (Watts) 2W