KP1830247014G
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
KP1830247014G
描述:
CAP FILM 4700PF 5% 100VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series KP 1830
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 4700 pF