KPSB25-36-E
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
KPSB25-36-E
描述:
AC-DC, PCB MOUNT 115-230VAC, OUT
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, CSA, FCC, UL
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.09" L x 1.19" W x 0.98" H (53.1mm x 30.3mm x 24.8mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 700mA
Number of Outputs 1
Series KPSB25 (25W)
Power (Watts) 25 W
Type Enclosed
Line Regulation ±1%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 87%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Universal Input
Load Regulation ±1%
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC