KPSE00F14-19SX
ITT Cannon, LLC
型号:
KPSE00F14-19SX
描述:
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD CRIMP
用户指南
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 14-19
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C