KPSE00F18-32SY
ITT Cannon, LLC
型号:
KPSE00F18-32SY
描述:
CONN RCPT FMALE 32POS GOLD CRIMP
用户指南
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 18-32
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C