KPSE01F14-12PA206
ITT Cannon, LLC
型号:
KPSE01F14-12PA206
描述:
CONN RCPT MALE 12POS GOLD CRIMP
用户指南
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Product Status Active
Shell Finish Black Zinc
Shell Size - Insert 14-12
Connector Type Receptacle, Male Pins
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C