KPSE02A18-11S
ITT Cannon, LLC
型号:
KPSE02A18-11S
描述:
CONN RCPT FMALE 11POS GOLD CRIMP
用户指南
Ingress Protection -
Voltage Rating 1000VAC, 1400VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 13A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 18-11
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C