KPSE06B20-41S
ITT Cannon, LLC
型号:
KPSE06B20-41S
描述:
CONN PLUG FMALE 41POS GOLD CRIMP
用户指南
Ingress Protection -
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 20-41
Connector Type Plug, Female Sockets
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C