KPSE06E22-21S
ITT Cannon, LLC
型号:
KPSE06E22-21S
描述:
CONN PLUG FMALE 21POS GOLD CRIMP
用户指南
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 1000VAC, 1400VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 13A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 22-21
Connector Type Plug, Female Sockets
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C