KPSE08B16-26P
ITT Cannon, LLC
型号:
KPSE08B16-26P
描述:
CONN PLUG MALE 26POS GOLD CRIMP
用户指南
Ingress Protection -
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 16-26
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C