KPSE08E20-16P
ITT Cannon, LLC
型号:
KPSE08E20-16P
描述:
CONN PLUG MALE 16POS GOLD CRIMP
用户指南
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 1000VAC, 1400VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 13A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 20-16
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C