KPSE0E14-19PXDN
ITT Cannon, LLC
型号:
KPSE0E14-19PXDN
描述:
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
用户指南
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 14-19
Connector Type Receptacle, Male Pins
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Shrink Boot Adapter
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C