KPSE6E14-12PDN
ITT Cannon, LLC
型号:
KPSE6E14-12PDN
描述:
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
用户指南
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 14-12
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C