KPT07A14-19SXEX
ITT Cannon, LLC
型号:
KPT07A14-19SXEX
描述:
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD SLDR
用户指南
Ingress Protection -
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 14-19
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr ITT Cannon, LLC
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C