KR-5R5V104-R
Eaton - Electronics Division
型号:
KR-5R5V104-R
描述:
CAP 100MF -20% +80% 5.5V T/H
库存 : 4267
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance -20%, +80%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 5.5 V
Size / Dimension 0.453" Dia (11.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 75Ohm @ 1kHz
Series KR
Package / Case Axial, Can - Vertical
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 100 mF