Panasonic - BSG
型号:
KR-900AAECL3X1
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
BATTERY PACK NICAD 3.6V AA
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Termination Style | Solder Tab |
| Number of Cells | 3 |
| Battery Cell Size | AA |
| Voltage - Rated | 3.6 V |
| Size / Dimension | 0.55" L x 0.55" W x 5.88" H (14.0mm x 14.0mm x 149.4mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Weight | 68.95 g |
| Rechargeability | Yes |
| Series | Cadnica |
| Capacity | 900mAh |
| Note | - |
| Battery Chemistry | Nickel Cadmium |
| Mfr | Panasonic - BSG |
| Package | Bulk |
| Structure | Front to Back, 1 Row x 3 Cells |