Murata Electronics
型号:
KRM55TR72A106MH01K
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP CER 10UF 100V X7R SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.5245
$3.5245
10
$3.17205
$31.7205
50
$2.74949
$137.4745
100
$2.39704
$239.704
500
$1.974005
$987.0025
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Boardflex Sensitive |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | KRM |
| Thickness (Max) | 0.197" (5.00mm) |
| Package / Case | Stacked SMD, 2 J-Lead |
| Mfr | Murata Electronics |
| Capacitance | 10 µF |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | J-Lead |
| Base Product Number | KRM55TR72A |