首页 / 陶瓷电容器 / KRM55TR72E155MH01K
minImg
KRM55TR72E155MH01K
Murata Electronics
型号:
KRM55TR72E155MH01K
描述:
CAP CER 1.5UF 250V X7R SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series KRM
Thickness (Max) 0.197" (5.00mm)
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1.5 µF