KRP-14AN-120
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
型号:
KRP-14AN-120
描述:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V
库存 : 10
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -45°C ~ 55°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Contact Rating (Current) 10 A
Coil Current 17.5 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 2.25 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage -
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series KRP
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Coil Voltage 120VAC
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Must Operate Voltage 102 VAC