首页 / 陶瓷电容器 / KTD101B225M32A0T00
minImg
KTD101B225M32A0T00
Chemi-Con
型号:
KTD101B225M32A0T00
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP CER 2.2UF 100V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series NTD
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2.2 µF