KTPS36-240150WA-VI-P12
Kaga Electronics USA
型号:
KTPS36-240150WA-VI-P12
描述:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 36W
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency cUL, UL
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.83" L x 1.34" W x 2.05" H (72.0mm x 34.0mm x 52.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.5A
Series KTPS36 (36W)
Power (Watts) 36 W
No Load Power Consumption -
Cord Length 59" (1.50m)
Region Utilized North America
Efficiency Level VI
Voltage - Output 24V
Mfr Kaga Electronics USA
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC