KTR10EZPF3573
Rohm Semiconductor
型号:
KTR10EZPF3573
描述:
RES SMD 357K OHM 1% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 357 kOhms
Series KTR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W