KTR25JZPJ303
Rohm Semiconductor
型号:
KTR25JZPJ303
描述:
RES SMD 30K OHM 5% 1/3W 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 30 kOhms
Series KTR
Power (Watts) 0.333W, 1/3W