Kycon, Inc.
型号:
KUSBX-MM-CS1-B30TR
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
USB TYPE C SOCKET, MID MOUNT, BL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.47
$2.47
10
$2.24105
$22.4105
25
$2.12268
$53.067
50
$2.07347
$103.6735
100
$1.97467
$197.467
250
$1.727822
$431.9555
500
$1.67846
$839.23
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Ingress Protection | - |
| Mating Cycles | 10000 |
| Current Rating (Amps) | 0.25A, 1.25A, 5A, 6.25A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Voltage - Rated | 30V |
| Shielding | Shielded |
| Gender | Receptacle |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Mounting Type | Board Edge, Cutout; Surface Mount; Through Hole, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Mounting Feature | Horizontal, Mid Mount |
| Shell/Shielding Material | Steel, Stainless |
| Series | KUSBX |
| Specifications | USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed + (USB 3.1)) |
| Number of Ports | 1 |
| Insulation Color | Black |
| Connector Type | USB-C (USB TYPE-C) |
| Mfr | Kycon, Inc. |
| Features | - |
| Number of Contacts | 24 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | KUSBX |