首页 / 陶瓷电容器 / KVF250L474M31NLT00
minImg
KVF250L474M31NLT00
Chemi-Con
型号:
KVF250L474M31NLT00
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP CER 0.47UF 25V X8L 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8L
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series KVF
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 0.47 µF