L03S300D15WJ
Tamura
型号:
L03S300D15WJ
品牌:
Tamura
描述:
CURRENT SENSOR (300A; 15V)
用户指南
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -10°C ~ 80°C
Response Time 10µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 300A
Series L03S
Accuracy -
Sensitivity -
Package / Case Module, Single Pass Through
Number of Channels 1
Sensor Type Hall Effect, Closed Loop
Voltage - Supply ±12V ~ 15V
Linearity ±1%