CIT Relay and Switch
型号:
L114FL1CS24VDC.60D
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.4175
$4.4175
10
$4.14485
$41.4485
25
$3.68448
$92.112
50
$3.50018
$175.009
100
$3.31607
$331.607
250
$2.947584
$736.896
500
$2.76336
$1381.68
1000
$2.579136
$2579.136
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 300VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 20 A |
| Coil Current | 27.1 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 886 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | L114FL |
| Operate Time | 10 ms |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Must Operate Voltage | 16.8 VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Latching, Dual Coil |
| Package | Tube |
| Base Product Number | L114FL1 |