L115F11CH12VDCS1.5
CIT Relay and Switch
型号:
L115F11CH12VDCS1.5
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50A 12V
库存 : 288
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 277VAC, 110VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 50 A
Coil Current 125 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 96 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series L115F1
Operate Time 15 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Must Operate Voltage 9.6 VDC