首页 / 白色LED照明 / L128-5080CA3500003
minImg
L128-5080CA3500003
Lumileds
型号:
L128-5080CA3500003
品牌:
Lumileds
封装:
1411
描述:
COOL-WHITE 2835C 3V 80 CRI 3 SDC
用户指南
Viewing Angle 120°
Color White, Cool
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
CRI (Color Rendering Index) 80
Current - Test 120mA
Current - Max 240mA
Lumens/Watt @ Current - Test 177 lm/W
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Thermal Resistance of Package 21°C/W
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 1411
Series LUXEON 2835 Architectural
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Lumileds
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 64lm (Typ)