首页 / 白色LED照明 / L128-5090CA3500002
minImg
L128-5090CA3500002
Lumileds
型号:
L128-5090CA3500002
描述:
COOL-WHITE 2835C 3V 90 CRI 5 SDC
Color White, Cool
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
CRI (Color Rendering Index) 90
Current - Test 120mA
Current - Max 240mA
Lumens/Watt @ Current - Test 152 lm/W
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Thermal Resistance of Package 21°C/W
Mfr Lumileds
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 55lm (Typ)