首页 / D-Sub 连接器组件 / L177TWC21WA4SMCSVRM6
minImg
L177TWC21WA4SMCSVRM6
Amphenol ICC (Commercial Products)
型号:
L177TWC21WA4SMCSVRM6
描述:
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Gold
Contact Type Coax and Signal
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.319" (8.10mm)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Bronze
Features Board Lock, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 21WA4
Operating Temperature -55°C ~ 155°C