L2C2-40701205E1300
Lumileds
型号:
L2C2-40701205E1300
品牌:
Lumileds
描述:
LED COB LUXEON WHT RECT 4000K
用户指南
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 13.00mm Dia
Configuration Rectangle
Viewing Angle 115°
Color White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) 70
Current - Test 600mA
Current - Max 1.2A
Lumens/Watt @ Current - Test 152 lm/W
Size / Dimension 20.00mm L x 24.00mm W
Product Status Obsolete
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 3186lm (Typ)
Series LUXEON CoB Core Range
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Lumileds
Features -
Height 1.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 35V