L2C2-50701203E0900
Lumileds
型号:
L2C2-50701203E0900
描述:
LED COB LUXEON CL WHT RECT 5000K
用户指南
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 9.00mm Dia
Configuration Rectangle
Viewing Angle 115°
Color White, Cool
CRI (Color Rendering Index) 70
Current - Test 300mA
Current - Max 600mA
Lumens/Watt @ Current - Test 154 lm/W
Size / Dimension 16.00mm L x 19.00mm W
Product Status Obsolete
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 1593lm (Typ)
Series LUXEON CoB Core Range
Temperature - Test 85°C
Features -
Height 1.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 34.5V