L2C5-27801208E1500
Lumileds
型号:
L2C5-27801208E1500
描述:
LED COB LUXEON WM WHT RECT 2700K
用户指南
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 15.00mm Dia
Configuration Rectangle
Viewing Angle 115°
Color White, Warm
CRI (Color Rendering Index) 80
Current - Test 900mA
Current - Max 1.8A
Lumens/Watt @ Current - Test 134 lm/W
Size / Dimension 20.00mm L x 24.00mm W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 4193lm (Typ)
Series LUXEON CoB Core Range Gen 3
Temperature - Test 85°C
Features -
Height 1.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 34.8V