L37S500D15J
Tamura
型号:
L37S500D15J
品牌:
Tamura
描述:
CURRENT SENSOR (500A; 15V)
用户指南
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Response Time 3µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Current - Sensing 500A
Series L37S D15
Accuracy -
Sensitivity -
Package / Case Module, Single Pass Through
Number of Channels 1
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Voltage - Supply ±12V ~ 15V
Linearity ±1%