L40S200D15M
Tamura
型号:
L40S200D15M
品牌:
Tamura
描述:
CURRENT SENSOR (200A; 15V) -40 1
用户指南
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Response Time 5µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Current - Sensing 200A
Series L40S D15
Accuracy -
Sensitivity -
Package / Case Module
Number of Channels 1
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Voltage - Supply ±12V ~ 15V
Linearity ±0.1%
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 25kHz