L4931CD27-TR
STMicroelectronics
型号:
L4931CD27-TR
封装:
8-SOIC
描述:
IC REG LINEAR 2.7V 250MA 8SO
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 1 mA
PSRR 74dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Voltage - Input (Max) 20V
Output Type Fixed
Current - Output 250mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 6 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Series -
Control Features -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.7V
Voltage Dropout (Max) 0.8V @ 250mA