L4957AD1.5TR
STMicroelectronics
型号:
L4957AD1.5TR
封装:
D2PAK
描述:
IC REG LINEAR 1.5V 5A D2PAK
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 2 mA
Output Type Fixed
PSRR 75dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 14V
Number of Regulators 1
Current - Output 5A
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package D2PAK
Series -
Control Features -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V