首页 / D-Sub 连接器组件 / L717TSAH15POL2RM5C309
minImg
L717TSAH15POL2RM5C309
Amphenol ICC (Commercial Products)
型号:
L717TSAH15POL2RM5C309
描述:
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
用户指南
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 600V
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Copper Alloy
Features Board Lock, Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C