首页 / D-Sub 连接器组件 / L717TWC27W2PMCSV4RRM6
minImg
L717TWC27W2PMCSV4RRM6
Amphenol ICC (Commercial Products)
型号:
L717TWC27W2PMCSV4RRM6
描述:
CONN D-SUB PLUG 27POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Gold
Contact Type Coax and Signal
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.319" (8.10mm)
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Brass
Features Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 27W2
Operating Temperature -55°C ~ 155°C