STMicroelectronics
型号:
L7806ABV-DG
封装:
TO-220
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 6V 1.5A TO220
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.8835
$0.8835
10
$0.7771
$7.771
25
$0.72998
$18.2495
100
$0.59565
$59.565
250
$0.55328
$138.32
500
$0.470877
$235.4385
1000
$0.376694
$376.694
2500
$0.341382
$853.455
5000
$0.333165
$1665.825
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 6 mA |
| Output Type | Fixed |
| PSRR | 65dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Last Time Buy |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 6V |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 1A (Typ) |
| Package | Tube |
| Base Product Number | L7806 |